Ana Sayfa
 
Web Mail Kullanıcı: Şifre:
Ana Sayfa | Site Ağacı |
TÜRKİYE YÜKSEK İHTİSAS HASTANESİ
Sağlıkta Öncü Hastane
HASTANE YÖNETİMİNDEN GAZİMİZE ZİYARET
 

HASTANE YÖNETİMİNDEN GAZİMİZE ZİYARET

15 Temmuz ihanet girişiminin ardından memleket müdafaasında 1535 kişi bizzat yaralanarak gazi olmuştu. İşte bu gazilerimizden birisi de Murat KORKUNÇ’ tu. Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde tedavisi devam eden 15 Temmuz Gazilerimizden Murat KORKUNÇ’u hastane Başhekim Yardımcıları Dr. Hidayet ÇINAR, Dr. Server Osman ÇELİKOĞLU, Hastane Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Aysel ACAR, İdari ve Mali işler Müdürü Kadir DİNÇER, İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcıları Adnan ÜNLÜ ve Ramazan ÖNAL’ dan oluşan bir heyet ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Duygulu anların yaşandığı ziyarette Gazi Murat KORKUNÇ ihanet gecesi yaşadıklarını hastane yönetimine anlattı.

KORKUNÇ ; ‘’O gece evde oturuyordum. Televizyon seyrediyordum. Haberlere bakarken İstanbul’da köprülerin işgal edildiğinden bahsediyordu. Dikkatimi çekti ve pür dikkat haber kanallarını kumandayla gezmeye başladım. Hemen hemen hepsinde aynı şeyler konuşuluyordu. En son TRT Haberi’ i açtığımda bir bildiri yayınlanıyordu. Ülkede ordunun yönetime el koyduğunu, sıkıyönetimin ilan edildiğini söylüyordu. O anda sanki içimden bir ses ‘Daha ne duruyorsun ülke elden gidiyor. Gün bu gündür. Memleketine sahip çık.’ Der gibi kendimi dışarda buldum. Allah kimseye böyle duygular yaşatmasın. Çok zor bir durum. Düşünsenize ülkeniz, namusunuz elden gidiyor daha niye yaşayacağız ki. Bu düşüncelerle evden nasıl çıktığımı hatırlamıyorum. Üzerimi giyinip fırlamışım dışarı sokaklara. Önce kazan meydanına indim. Önceleri azlık olan kalabalık her dakika geçtikçe daha da yoğunlaşıyor herkes birbirine ne yapabiliriz diye sorular soruyordu. Boş olan kazan meydanı çok kısa sürede binlerce kişiyle dolmuştu. Karar alındı. Havaalanına gidecektik ve yola koyulduk. Çok kalabalıktı. Hava alanına ulaşamayacağımızı anlayınca Akıncı Üssü’ne gitmeye karar aldık ve oraya yürüdük. Kısa sürede üs binlerce insanla doldu taştı. Amacımız memleketimize ihanet edenlere elimizden geldiğince engel olmaktı. Ve olabildiğimiz kadar da olduk. O arada halkın üzerine hainler tarafından ateş açıldı. Ben de yaralandım. Fakat mermi mi yoksa şarapnel parçası mı bilmiyordum. Acil hastaneye kaldırdılar ve tedavi sürecim başladı. Şu anda da sizin hastanenizde tedavim devam ediyor. İnşallah sağlığıma kavuştum sayılır. Allah kimseye bir daha öyle bir gece ve öyle bir ihanet yaşatmasın.’’ Dedi.

Hastane yönetimi de karşılıklı iyi dilek ve temennilerde bulunarak Gazimize Vatanımız adına teşekkür edip Türk Bayrağı hediye etti.

Ankara kazan ilçesinde yaşayan  (39) evli ve bir çocuk babası olan Murat KORKUNÇ ihanet çetesi tarafından açılan ateşle sağ kasık bölgesinden yaralandı. İlk müdahale ve çeşitli tedavilerin ardından Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde özel odaya alınarak tedavisi devam etmekte.

 

  • DSC_7710.JPG
  • DSC_7706.JPG
  • DSC_7704.JPG
  • DSC_7702.JPG
  • DSC_7696.JPG
  • DSC_7699.JPG
  • DSC_7694.JPGGüncel Haberler
 
Hastanemiz İletişim Bilgileri: Kızılay Sk. 06100 Sıhhıye, Ankara • Tel: 306 10 00 • Faks: 312 41 20
Her hakkkı saklıdır. © 2008 Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Basın Yayın Enformasyon Birimi Tarafından Hazırlanmaktadır.