Ana Sayfa
 
Web Mail Kullanıcı: Şifre:
Ana Sayfa | Site Ağacı |
TÜRKİYE YÜKSEK İHTİSAS HASTANESİ
Sağlıkta Öncü Hastane
ÖZBEK UZMANLARA İNCELEME VE EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI
 

ÖZBEK UZMANLARA İNCELEME VE  EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI

T.C Başbakanlık Türk İşbirliği Ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (Orta Asya Ve Kafkaslar Daire Başkanlığı) Uhdesinde Sağlık Bakanlığı (Dış İlişkiler Ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü) Koordinesinde,  Kamu Hastaneler Kurumu Ankara 1. Bölge Genel Sekreterliği tarafından Özbekistan’dan gelen sağlık heyetine beş gün boyunca eğitim verilecek.

Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi sosyal tesisleri konferans salonunda mini bir programla start alan Hastane Yönetim ve Eğitim Programı, sırasıyla TKHK Hizmet İçi Eğitim Birim Sorumlusu Nazan Torun, TKHK Daire Başkanı Bekir Yiğit’in kısa bir selamlama konuşmasının ardından   Kamu Hastaneler Kurumu Ankara 1. Bölge Genel Sekreteri Doğan Akdoğan’ın selamlama ve program hakkında bilgi vermek anlamında  bir konuşmasıyla başladı. Akdoğan konuşmasında programı değerlendirirken Özbek misafirlerimize başta

Hastane İşletmeciliği,

Sağlık Hizmetlerinde Kalite Standartları,

Personel Politikası Oluşturulması,

İlaç Temini ve Eczacılık İşlemleri,

Hasta Kabul ve Sevk İşlemleri,

Acil Servis Uygulaması,

Bina Yönetimi,

İdari ve Mali İşler Yönetimi, 

olmak üzere bir çok konuda inceleme ve eğitim olacağını belirtti. Akdoğan  ‘’ Ankara 1. Bölge Genel sekreterliği Türkiye’nin en büyük ve birçok branşta tedavide son nokta denilebilecek bir yapıdaki hastanelerde eğitim olacağı için Özbek ekibinin şanslı olduklarının altını çizdi.’’  İyi dilek ve temennilerin ardından eğitime başlandı.

 
 
 
 
 


Güncel Haberler
 
Hastanemiz İletişim Bilgileri: Kızılay Sk. 06100 Sıhhıye, Ankara • Tel: 306 10 00 • Faks: 312 41 20
Her hakkkı saklıdır. © 2008 Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Basın Yayın Enformasyon Birimi Tarafından Hazırlanmaktadır.