Ana Sayfa
 
Web Mail Kullanıcı: Şifre:
Ana Sayfa | Site Ağacı |
TÜRKİYE YÜKSEK İHTİSAS HASTANESİ
Sağlıkta Öncü Hastane
Diş Polikliniği
 

TARİHÇE

Diş polikliniğimiz, hastanemizin kurulduğu1964 tarihinden beri hizmet vermektedir. Hastane içindeki düzenlemeler ve tadilatlar nedeniyle yıllar içinde değişik bölümlerde hizmet vermiştir. Bu süreç içinde pek çok diş hekimi çalışmıştır, bunlardan bazıları tayin olup başka kurumlara giderken, bazıları da meslek hayatlarına son noktayı bu kurumda koymak istemişlerdir. Başlangıçta hastanede yatıp operasyon geçirmiş ve geçirecek hastaların ağız ve diş sağlığı açısından kontrol ve tedavileri yapılırken, zaman içinde bu hastaların taburcu olmalarından sonra da teşhis ve tedavileri yapılmaya başlanmıştır.

HEKİM PROFİLİ

Polikliniğimizde 3 adet diş hekimi, 1 adet tıbbı sekreter, 1adet yardımcı personel ile hizmet verilmektedir.

Hekimlerimizin isimleri

Dt Emin ÖZBEK

Dt A.Zuhal SEZGİN

HASTA PORTFÖYÜ

Polikliniğimiz de bütün vatandaşlarımız muayene olabilmektedir. İster hastanede yatsın, isterse dışardan müracaat etsin tüm hastalarımız aynı gün içinde muayene olmaktadırlar. Polikliniğimize gelen hastaların profillerine baktığımızda iki grup görmekteyiz:

A-Sistemik rahatsızlığı olanlar (çocuk ve yetişkin) (kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, gastroenteroloji, gastro cerrahi, üroloji, nefroloji(böbrek), diabet(şeker) hastaları) 

B-Sistemik rahatsızlığı olmayanlar (çocuk ve yetişkin)

Diş polikliniğimize müracaat eden her hastanın muayenesi yapılmaktadır.Müracat eden hastalara aynı gün muayeneleri yapılmakta ve tedavisi devam eden hastaların ise kendine bakan hekim tarafından geleceği günler bildirilmektedir.

ÖZELLİKLE BELİRTMEK İSTEDİĞİMİZ TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Polikliniğimizde 7-17 yaş arasındaki gruba FİSSUR SEALANT ve FLOR uygulaması yapılmaktadır.

Müracat eden hastaların çekim, dolgu, ve detertraj yapılmaktadır. Büyük cerrahi müdahaleler protez ve ortodonti yapılmamaktadır.

Polikliniğimize müracaat eden sistemik hastalıkları bulununan hastalarında yapılan muayene sonrası yapılacak işlemler için ilgili birimlerden konsültasyon istenmektedir. Bu konsültasyonlara göre tedavileri gerçekleştirilmektedir.

Hastanemiz Diş Polikliniğinde, Kalp ameliyatları, transplantasyon öncesi ve sonrası ; hastaların ağız ve diş sağlığı, fokal enfeksiyon odağı teşkil etmeyecek şekilde kontrol ve tedavisi gerektiğinde panoromik röntgen eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Aletlerimiz hastane merkezi otaklavında steril edilerek ayrı ayrı paketlenmektedir.

Polikliniğimizde Kalp ve transplantasyon hastalarına ağız ve diş hakkında bilgi verilmektedir. Gerekli bakımı yapılmadığı takdirde ne gibi rahatsızlıklarla karşılaşacağı bire bir anlatılmaktadır.

Sistemik rahatsızlığı olmayan hastalar da müracaat ettikleri gün muayene olurlar. Eğer tedavilerine engel olacak bir durum (apseli olması gibi) yoksa aynı gün bitirilir.

Her iki grup hastamızda da tedavinin devam etmesi durumunda, hastanın diş hekimi tarafından randevu verilerek tekrar geleceği gün belirtilir.    

Polikliniğimizde bize çalışma imkânı vermeyecek kadar özürlü hastalar ile 0-5 yaş arası çocuk hastalara bakılmamaktadır.

Teşhis ve tedavilerde kullandığımız aletlerimiz ve malzemelerimiz son derece titiz bir şekilde steril edilmektedir.

Sağlık güvencesi olmayanların yapılacak işlemler karşılığında Sağlık bakanlığının resmi gazetede yayınlanan ücretler ödenmektedir.

Bakanlığımızın genelgesi gereği her diş hekimi, entegre muayenehane sistemi şeklinde çalışmaktadır. Tedavi sırasında hastalarımızın kendilerini huzurlu hissetmeleri için, gerekli hasta mahremiyeti sağlanmıştır.Güncel Haberler
 
Hastanemiz İletişim Bilgileri: Kızılay Sk. 06100 Sıhhıye, Ankara • Tel: 306 10 00 • Faks: 312 41 20
Her hakkkı saklıdır. © 2008 Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Basın Yayın Enformasyon Birimi Tarafından Hazırlanmaktadır.