Ana Sayfa
 
Web Mail Kullanıcı: Şifre:
Ana Sayfa | Site Ağacı |
TÜRKİYE YÜKSEK İHTİSAS HASTANESİ
Sağlıkta Öncü Hastane
YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ
 

http://www.yiu.edu.tr/

http://www.yuksekihtisasuniversitesi.edu.tr/

 YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA

Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Vakfı (TİVAK) ülke ihtiyaçlarını karşılamak, dünyada gelişen en son teknolojileri yakından takip edebilmek ve bunları daha ilerilere taşıyarak ülkemiz hizmetine sunma maksadıyla bir üniversite kurmaya karar vermiştir.

Bu maksatla YÖK Genel Kuruluna sunulan üniversite kuruluşu başvuru dosyası YÖK tarafından incelenmiş olup, 03.03.2011 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak kuruluşu resmen tamamlanmıştır.

Uzun yıllardan beri insani değerlere önem veren, kaliteli, güvenilir sağlık hizmeti vermekte olan Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinin güçlü, deneyimli, ulusal ve uluslararası alanda saygınlık kazanmış öğretim üyesi kadrosunun özellikle Sağlık Bilimleri alanındaki bilgi ve birikimini eğitime aktararak, nitelikli insan gücü yetiştiren araştırma odaklı bir üniversite olmayı kendisine hedef olarak belirlemiştir.

Sağlık Bilimlerinin yanı sıra iştirakçi vakıf ve kuruluşlar ile beraber Üniversitemiz bünyesinde açılacak olan diğer birimlerin de aynı hedeflerle eğitimini sürdürmesi, bilgi, güven ve deneyime dayalı kültür ve markasını Yükseköğretim alanında da ileriye götürerek ülkemizin nitelikli insan gücüne katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Üniversite bünyesinde Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Spor Bilimleri Fakültesi ve bu fakülteler ile ilgili yüksekokullar, araştırma merkezleri, Teknokent, Biyoteknoloji Araştırma Merkezi, Ar-Ge Birimleri ve Enstitüler kurulması planlanmıştır.

Tüm eğitim, üretim ve geliştirme merkezleri ülke ihtiyaçları dikkate alınarak belirlenmiş ve pek çok konuda büyük eksikleri kapatacakları düşünülmektedir.

Özellikle Sağlık Teknokent'i ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi Üniversite – Sanayi işbirliğini sağlaması ve ülke ihtiyaçlarını karşılayacak ilaç, serum, aşı, tıbbi cihaz ve bunların yan ürünlerinin araştırılması, geliştirilmesi ile üretilmesini sağlayacak olması bakımından büyük önem arz etmektedir.

Projeler arasında yer alan Termokent ve Fizik - Tedavi - Rehabilitasyon ve Geriatri Merkezleriyle, mevcut sıcak su zenginlikleri yetişmiş insan gücüyle birleştirilecek ve Sağlık Turizmi konusunda ülkemiz hak ettiği yüksek noktalara getirilecektir.

  • Ankara Bilge Üniversitesi
  • Ankara Bilge Üniversitesi
  • Ankara Bilge Üniversitesi
 

ANKARA YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ

KORUYUCU HEKİMLİKTE GIDA GÜVENİLİRLİĞİ ÇALIŞTAYINI DÜZENLEDİ.

13-14 Ocak 2012 Tarihlerinde Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Konferans Salonunda Gerçekleştirilen Çalıştaya Ülkemizin her yanından seçkin davetliler katıldılar.

Açılış konuşmasını Tarım Bakanlığı Müsteşarı Sayın Vedat MİRMAHMUTOĞULLARININ Yaptığı Çalıştayın Moderatörlüğünü Hastanemiz Başhekim Yardımcısı Sayın Uz.Dr.Süha ŞEN Hocamız Yaptı.Güncel Haberler
 
Hastanemiz İletişim Bilgileri: Kızılay Sk. 06100 Sıhhıye, Ankara • Tel: 306 10 00 • Faks: 312 41 20
Her hakkkı saklıdır. © 2008 Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Basın Yayın Enformasyon Birimi Tarafından Hazırlanmaktadır.